فیلم سینمایی «دشت خاموش» به کارگردانی احمد بهرامی و تهیه‌کنندگی سعید بشیری در ادامه حضور در جشنواره‌های جهانی در بخش مسابقه دو جشنواره سنگاپور و سابوِرسیو کرواسی حضور دارد.

گاهان‌نیوز، سی و یکمین دوره جشنواره بین المللی فیلم سنگاپور از ۶ تا ۱۶ آذر در کشور سنگاپور برگزار می شود و فیلم سینمایی «دشت خاموش» در  بخش رقابتی سینمای آسیا که ویژه فیلم های اول و دوم کارگردانان است، حضور دارد.

هفت فیلم در این بخش از کشورهای ایران، سنگاپور، مالزی، هند، چین، گرجستان و ژاپن برای کسب جایزه بهترین فیلم به رقابت می پردازند. جشنواره سنگاپور به علت شیوع بیماری کرونا بدون حضور مهمانان خارجی برگزار خواهد شد و بعد از نمایش فیلم جلسه پرسش و پاسخ با کارگردان به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

سیزدهمین دوره جشنواره فیلم سابوِرسیو (Subversive) نیز از ۹ تا ۱۵ آذر در شهر زاگرب پایتخت کرواسی برگزار می‌شود و ساخته احمد بهرامی در بخش رقابتی جشنواره برای دریافت جایزه بهترین فیلم رقابت می‌کند. بخش های رقابتی این جشنواره شامل دو بخش مسابقه فیلم های سینمایی و مسابقه فیلم های مستند است.

«دشت خاموش» پیش از این در جشنواره‌های ونیز، اکنون خاورمیانه در فلورانس، وایادولید اسپانیا، توکیو، استکهلم و شب‌های سیاه تالین حضور داشته و جایزه بهترین فیلم بخش افق‌های ونیز و جایزه فیپرشی (انجمن منتقدان بین‌المللی) را دریافت کرده است.

پخش بین‌المللی «دشت خاموش» بر عهده شرکت پرشیا فیلم با مدیریت علی قاسمی است

  • منبع خبر : گاهان‌نیوز