براساس آمارهای مراکز معتبر، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان روز یکشنبه به ۴۳ میلیون و سه هزار نفر رسیده‌ است.

براساس آمارهای مراکز معتبر، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان روز یکشنبه به ۴۳ میلیون و سه هزار نفر رسیده‌ است.

به گزارش مرکز وب سایت آماری ورد متر (worldometers) که آخرین آمار مبتلایان به ویروس کرونا را به صورت لحظه‌ای گزارش می دهد، شمار مرگ و میر جهانی کرونا به یک میلیون و ۱۵۵ هزار نفر رسیده است.

شمار نهایی مبتلایان کرونا در آمریکا به ۸ میلیون و ۸۲۶ هزار و ۹۳۲ نفر و شمار مرگ و میر نیز به ۲۳۰ هزار و ۶۸ نفر رسیده است.

شمار نهایی بهبود یافتگان کرونایی آمریکا نیز تا کنون پنج میلیون و ۷۴۱ هزار نفر گزارش شده است.

بیشترین آمار مرگ و میر نیز در ۲۴ ساعت گذشته متعلق به آمریکا، مکزیک و برزیل بوده است. این آمار همچنان در حال به روزرسانی است.

براساس آمارهای ارائه شده توسط وب سایت ورد متر، پس از آمریکا، هند، برزیل، روسیه و اسپانیا به ترتیب دارای بیشترین مورد ابتلا به بیماران کرونایی در جهان هستند.

مردم آمریکا روز شنبه شاهد بالارفتن بی سابقه مبتلایان به ویروس کرونا بوده اند و تنها در یک روز ۸۳ هزار نفر در ایالت متحده به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شدند.

روند گسترش کرونا در آمریکا در حالی شیب صعودی خود را طی می کند که دونالد ترامپ دوباره با کم اهمیت دادن به بحران کرونا در پیامی توییتری دوباره به جای پاسخ دادن به نحوه مدیریت خود در کشور رسانه ها را به بزرگنمایی خطرات کرونا متهم کرد.

ترامپ در پیامی توییتری نوشت: اخبار جعلی مدام درباره موارد، موارد، موارد ابتلا به کرونا منتشر می شود، این موارد شامل بسیاری از افراد کم خطر است.

با ورود به فصل پاییز گسترش ویروس کرونا در آمریکا شدت گرفته و در دو روز گذشته برای دوبار رکود بیشترین آمار مبتلایان به کرونا در آمریکا شکسته شد.

پیش از این بیشترین آمار مبتلایان روزانه کرونا در آمریکا در اواسط ماه جولای (مرداد) با ۷۵ هزار ۷۲۳ نفر بوده است.

به دنبال شیوع ویروس جهانی کرونا تا کنون بیش از یکصد کشور در حال تولید دهها گونه از واکسن برای درمان ویروس مرگبار و ناشناخته کرونا هستند.

  • منبع خبر : ایرنا