رییس قوه قضاییه گفت: نباید اجازه داد که فضای مجازی تبدیل به فضای قمار، فحشا، جابجا کردن مواد مخدر و کلاه برداری شود.

گاهان نیوز، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی در «جلسه دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار خراسان شمالی» که چهارم دی ماه در محل استانداری برگزار شد، با بیان اینکه فضای مجازی همانند اتوبان است، اظهارکرد: همانطور که اتوبان برای تسهیل در رفت و آمد نیاز به نظم دارد فضای مجازی نیز همین گونه است بنابراین باید در این فضا نیز نظم به خوبی برقرار شود.

اگر افرادی شرور در فضای مجازی دنبال کلاه برداری، توزیع مواد مخدر و … باشند، این امور خلاف قانون است و مدیریت فضای مجازی اقتدا می کند که این کارها در آن‌انجام نشود.

سازمان های مردم نهاد نقش بسیار مهمی را دارند و ما دستورالعمل هایی را برای سازمان های مردم نهاد جمع بندی و اعلام کرده ایم.

رییس قوه قضاییه بیان کرد: سمن ها و همه آنانی که دغدغه مردم را دارند، باید سخن آن ها شنیده شود.

توجه به سمن ها و آمران امر به معروف و نهی از منکر اگر مطالبه ای دارند، مطالبه اجرای قانون است و باید به آن ها میدان داده شود و برای اجرای سخن آن ها تلاش کرد.

زمان رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضایی کوتاه شده است.

دستگاه قضایی هم بازرسی پنهان و هم بازرسی آشکار هم بر مجموعه خود و هم بر سایر بخش ها دارد و انجام نظارت ها امری ضروری است.

برای ورود به نظام داری کشور و ارایه خدمات باید ورود به صورت عادلانه باشد و توزیع ظرفیت و امکانات باید به صورت عادلانه صورت گیرد.

برای گسترش عدل توجه به قانون و قانونمداری مهمترین نکته است.

هیچ کسی نباید به خود اجازه نقض قانون را بدهد، نقش مردم، دستگاه های اجرایی و نخبگان برای کاهش آسیب های اجتماعی و شکل گیری سبک زندگی اسلامی بسیار مهم است.

  • منبع خبر : ایسنا