یک مجله سینمایی آمریکایی از فیلم «قهرمان» ساخته «اصغر فرهادی» به عنوان یکی از بخت های کسب جایزه بهترین فیلم در اسکار ۲۰۲۲ یاد کرد.

گاهان نیوز، مجله سینمایی ورایتی به رسم هر سال فهرستی از نامزدهای احتمالی جایزه اسکار بهترین فیلم منتشر کرد. براساس پیش‌بینی ورایتی، فیلم‌های خاندان گوچی ساخته ریدلی اسکات، بالا را نگاه نکن از آدام مک کی، تراژدی مکبث از جوئل کوئن، شاه ریچارد به کارگردانی رینالدو مارکوس گرین، کوچه کابوس ساخته گی‌یرمو دل تورو، تیک، تیک… بوم! ساخته لین مانوئل میراندا، ریکاردو بودن از آرون سرکین، مادران موازی ساخته پدرو آلمودوار، داستان وست ساید ساخته استیون اسپیلبرگ و کودا به کارگردانی شیان هدر از بخت‌های اول دریافت جایزه بهترین فیلم در نودوچهارمین دوره از جوایز اسکار هستند.

ورایتی در فهرست خود علاوه بر این ۱۰ فیلم، چند فیلم دیگر را نیز معرفی کرده است که شانس راهیابی به جمع نامزدهای اسکار بهترین فیلم و کسب این جایزه را دارند؛ فیلم اجتماعی قهرمان ساخته اصغر فرهادی یکی از این فیلم‌هاست. قهرمان که در هفتادوچهارمین جشنواره فیلم کن برای اولین بار به نمایش درآمد و موفق به دریافت جایزه بزرگ هیات داوران این جشنواره شد، در کنار فیلم‌هایی چون قدرت سگ ساخته جین کمپیون، بلو بایو از جاستین چون، افسون به کارگردانی جرد بوش، بایرون هاورد و چریس کسترو اسمیت، دفترچه خاطراتی برای جردن ساخته دنزل واشینگتن، فرار ساخته یوناس پوهر راسموسن، تل ماسه از دنی ویلنوو، بلفاست ساخته کنت برانا، فیلم بی‌نام پل توماس اندرسون و ایوان هنسن عزیز ساخته استیون چبوسکی در فهرست شانس‌های دریافت اسکار بهترین فیلم قرار گرفت.

فیلم قهرمان با هنرنمایی امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدرعرفایی، احسان گودرزی و سارینا فرهادی، داستان مردی به نام رحیم را روایت می‌کند که از همسر اولش جدا شده و یک پسربچه مبتلا به لکنت زبان دارد. رحیم که سه سال تمام به دلیل بدهی در زندان بوده، در یک مرخصی دوروزه سعی می‌کند سرنوشت خود را تغییر دهد اما به زودی در تاری تنیده شده از دروغ‌های مصلحتی گرفتار می‌شود.

مجله ورایتی همچنین در فهرستی مشابه پیش‌بینی کرده است اصغر فرهادی در مراسم اسکار ۲۰۲۲ با فیلم قهرمان به فهرست نامزدهای دریافت جایزه بهترین کارگردانی راه خواهد یافت.

  • منبع خبر : ایرنا