رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت با بیان اینکه کیفیت هوای برخی مناطق کلانشهر تهران در وضعیت خطرناک قرار دارد، از عموم مردم به خصوص گروه‌های حساس خواست از تردد غیرضروری در سطح شهر اجتناب کنند.

گاهان نیوز، دکتر عباس شاهسونی، روز پنجشنبه اظهار کرد: با توجه به پایداری هوا و استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه‌ها، شرایط هوای شهر تهران و سایر کلانشهرها وضعیت بدتری پیدا می‌کند.

وی با اشاره به ارتباط افزایش غلظت آلاینده‌های هوا به خصوص غلظت ذرات معلق کوچکتر از ۲.۵ میکرون و میزان ابتلا و مرگ ناشی از کووید ۱۹ از عموم مردم به خصوص گروه‌های حساس مانند بیماران قلبی، ریوی، زنان باردار، سالمندان، کودکان و بیماران مبتلا به دیابت و آسم درخواست کرد از تردد در فضای آزاد اجتناب کنند.

شاهسونی از ورزشکاران نیز درخواست کرد از ورزش در فضای باز و نزدیک به منابع آلاینده هوا نظیر بزرگراه‌ها اجتناب کنند، ‌ تصریح کرد: مردم کلانشهر تهران جهت حفظ سلامتی خود به جز موارد ضروری از فعالیت سنگین در هوای آزاد اجتناب کنند و در صورت ضرورت، حداقل حضور را در هوای آزاد داشته باشند.

وی افزود: شرایط در سایر کلانشهرها نظیر کرج و اصفهان هم به همین منوال است و عامل اصلی این شرایط استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه‌ها است.

رییس گروه سلامت هوا و تغییر اقلیم وزارت بهداشت از مسئولان ذیربط خواست جهت حفظ سلامت مردم اقدام عاجل جهت کاهش منابع آلاینده به خصوص ممنوعیت استفاده از سوخت مازوت در نیروگاه‌ها را انجام دهند.

  • منبع خبر : گاهان ‌نیوز