یک فیلم جنگی با بازی تام هاردی، تای شرایدن، استیون جیمز و بیل اسکارزگارد در دستور ساخت قرار گرفت.

به گزارش گاهان نیوز، فیلم جنگی «چیزهایی که با خود بردند» با بازی شماری از بازیگران مشهور از جمله تام هاردی نامزد اسکار بازیگر «مد مکس»، تای شرایدن بازیگر «ماد»، استیون جیمز نامزد گلدن گلوب بازیگر «اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند»، بیل اسکارزگرد بازیگر «آن»، پیت دیوید سن، اشتون سندرز بازیگر «مهتاب»، مارتین سنسمایر، مویسس آریاس و انگس کلود ساخته می‌شود.

در حالی که انتخاب گروه بازیگرانی جوان در این حد از شهرت کمتر می‌تواند ممکن شود، همه این گروه، بازیگران فیلمی خواهند بود که درباره جنگ ویتنام ساخته می‌شود. گفته شده انتخاب بازیگران هنوز به پایان نرسیده است.

روپرت سندرز این فیلم را با اقتباس از مجموعه داستان‌هایی از تیم اوبراین درباره سربازان جوان و تجربیاتشان در جنگ ویتنام می‌سازد. سندرز پیشتر فیلم «سفید برفی و شکارچی» را کارگردانی کرده بود.

نوشتن فیلمنامه اقتباسی این فیلم بر عهده اسکات بی. اسمیت نامزد اسکار است.

فیلمبرداری این فیلم قرار است اوایل سال ۲۰۲۱ در تایلند انجام شود. تام هاردی با کمپانی «هاردی سان اند بی کر» از تهیه‌کنندگان فیلم خواهد بود.

اوبراین که از فینالیست‌های جایزه پولیتر بوده در اواخز دهه ۱۹۶۰ در جنگ ویتنام خدمت کرده بود و تجارب خود از این دوره را در «چیزهایی که با خود بردند» تصویر کرده است. این کتاب از کتاب‌های جنبی مدرسه‌های متوسطه و دبیرستان‌های آمریکا است.

داستان فیلم درباره مردان جوان گروه «آلفا کمپانی» است؛ گروهی از سربازانی که در طول جنگ در میدان نبرد زمینی جنگیدند. آنها از یک دهکده به دهکده دیگر و در میان هرج و مرج و سردرگمی جلو می‌رفتند و تلاش داشتند تا در هزارتویی روحی، جسمی و عاطفی از پا نیفتند و برای بقای عقلانیت، بی‌گناهی و بقای یکدیگر مبارزه کنند.

این کتاب سال ۱۹۹۰ برنده جایزه حلقه منتقدان کتاب ملی آمریکا شد و از سوی نیویورک تایمز کتاب قرن خوانده شد.

داستان‌های این کتاب پیشتر روی صحنه نمایش هم رفته و سال ۱۹۹۸ در فیلمی به نام «دلدار یک سرباز» با بازی کیفر ساترلند هم تصویر شده است.

  • منبع خبر : مهر